TEL: 0312 405 4168
FAX: 0312 466 2118
e-posta:giltus@dgrv.coop

DGRV Türkiye Ekibi

İfakat GÜRKAN – DGRV Türkiye Proje Koordinatörü

“Ortaklaşa / birlikte faaliyet/-lerde bulunmak.”

10259961_647126332032822_4742918466349650759_n 09.05.1965 / Ankara’da 3 çocuklu ailemin ilk kızı olarak dünya ya gözlerimi açmışım.  1984 senesinde Almanya – Hannover’den ülkemde daha faydalı olabilmek için büyük bir hevesle ve ideoloji ile Türkiye’ye döndüm. 07/1985 – 12/1990 senelerinde Türkiye Kalkınma Bankasında (eski DESİYAB), Alman Teknik İşbirliğinin, İşçi Şirketleri Rehabilitasyon projesinde yer aldım. 01/1991 – 10/1996 senelerinde Friedrich Naumann Vakfı Türkiye Temsilciliğinde görevdeydim. 10/1996 – 01/2002 arası Alman Teknik İşbirliği Kurumu Türkiye temsilciliği ve akabinde 2007 senesine kadar da yine Teknik İşbirliği projelerinden “Yerel Hizmet” projesinde proje koordinatörü olarak çalışmalarımı sürdürdüm. 2007 senesinden bu yana ise Alman Kooperatifleri Konfederasyonu (DGRV) ilk önce proje asistanı olarak daha sonra ise DGRV – Türkiye Temsilciliği Koordinatörü olarak çalışmaya devam etmekteyim. Evliyim ve bir kızım var.

1

1

1

 

Prof. Dr. Salahattin KUMLU – DGRV Türkiye Eğitim Koordinatörü

DSCF5862

 

Gürkan İLTUŞ – DGRV Türkiye Uzman / Ziraat Mühendisi

“Değişim, hep beraber yapıldığı zaman sonuca ulaşır.”

10659122_10152776952843280_3832714021188356084_o 1975 Antalya doğumluyum. Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Elektrik ve aynı üniversitenin Ziraat Fakültesi Zootekni bölümünü bitirdim. Uzun süren öğrencilik yıllarımda tiyatro oyunculuğu ve eğitmenliği yaptım. Askerlik görevimin hemen ardından 2006 yılında Antalya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinde Ziraat Mühendisi olarak göreve başladım. 2009 yılının bir Eylül ayında kooperatifçilik ve DGRV ile tanıştım. İlk olarak DGRV’nin proje illerinden biri olan Erzurum bölgesinde görev yaptım. 2011 yılından beri Aksaray, Nevşehir, Karaman, Niğde illerinde kooperatiflerle birlikte DGRV adına çalışmalar yürütmekteyim. 

1

 

Volkan ÖZTÜRK – DGRV Türkiye Uzman / Ziraat Mühendisi

Volkan 1980 Sivas doğumluyum ilköğretim ve lise eğitimimi Kayseri de tamamladım. Akdeniz Üniversitesi  – Tarım Ekonomisi bölümü Tarımsal Pazarlama alanından mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdim. 2006 – 2010 yılları arasında Antalya ili Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinde çalıştım. Askerlik görevimi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde tamamladım. Ardından Antalya ilinde özel bir şirkete ait hayvancılık çiftliğinde genç hayvanların gelişimi ile ilgili olarak 6 ay kadar idari ve teknik personel olarak görev yaptım. 2011 yılının sonunda DGRV ile tanıştım ve ilk olarak Karadeniz Bölgesi, Kastamonu ilinde göreve başladım. 2011 yılından bu yana projenin faaliyetini sürdürdüğü proje bölgelerinde de DGRV adına çalışmalar yürütmekteyim.

1

1

1

Tarık TEKİN – DGRV Türkiye Ankara Ofis

“Yalnız taş, duvar olmaz.”

1

tarik20.03.1967 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Devrim İlkokulu, Gülveren Ortaokulu,Kanuni Lisesi,Etlik lisesi, Anadolu Üniversitesi- Ev Ekonomisi(2), İşletme Fakültesi(4), Emlak ve Emlak Yönetimi(2) okudu. Çeşitli seminerlerde ve eğitimlerde sertifika ve katılım belgeleri aldı. iş hayatına ticaretle, ulaşım sektöründe başladı. askerlik sonrası T.C. Emekli Sandığında 5 yıl çalıştı. Sonrasında tekrar ticaret ve kooperatif ortaklığıyla başlayan ve kooperatif denetim, yönetim kurullarında görev aldı. Kooperatif ve üst birlik kurucu ortaklığı ve başkanlığı yaptı. 2007’de DGRV ile tanıştı, bu güne kadar da DGRV ile devam ediyor. Evli 2 çocuk babası.

1

1

1

1

DGRV Eğitmen Kadrosu

1

Serdar ÖZGÜN – Uzman

“Güç Birliği”

serdar01.05.1957 doğumluyum. İçinizdeki en olgun kişi ben oluyorum herhalde. 1974-1983 yılları arasında Almanya’da Ekonomi Mühendisliği alanında Yüksek Öğrenim görerek Ekonomi Yüksek Mühendisi oldum. 1987 yılından beri Türk ve Alman Hükümetleri arasında uygulanan ikili ekonomik işbirliği çerçevesinde projelerin planlanması, uygulanması ve izlenerek değerlendirilmeleri aşamalarında serbest meslek sahibi bir danışman olarak çalışıyorum. Bu arada UNDP gibi diğer uluslar arası organizasyonlar ve Türk Hükümetinin kurum ve kuruluşları için de çalışmalar yaptım. Kolaylaştırıcılık çalışmalarımın yanı sıra özellikle Proje Planlama ve Stratejik Planlama konularında eğitimler veriyorum. Toplam Kalite Yönetimi (TÜRKAK’ın kurulması aşamasında 6 sene yerel koordinatörlük yapmam) ve KOBİ’lerin Kurumsal Yapılanması (Mühendislik Tezim) konuları da uzmanlık alanıma girmektedir.

1

1

1

1

Ufuk PEKER – Stratejist

1

548644_10150731009893905_76187836_n1972 de Rize de doğdu. 1994 yılında Gazi üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Roketsan, Aselsan ve Tai’de iş süreçlerinin incelenmesi ile ilgili çalışmalarda bulundu. 1995 yılında Havaş Antalya İstasyonunda planlama uzmanı olarak göreve başladı. Yer Hizmetleri alanında ilk iş etüdü ve metot etütleri çalışmalarını başlattı. Bir süre Depa A.Ş de kalite yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra Havaş’a kalite çalışmalarında görev almak üzere yeniden döndü. Aynı yıl Havaş ISO 9002 belgesini alan ilk Yer Hizmetleri şirketi oldu. 2001 yılında idari işler koordinatörü olarak atandı, istasyonun personel yönetiminden insan kaynakları yönetimine geçiş sürecini yönetti.  Görev dönemi sırasında ve sonrasında farklı kurumlarda kalite ve insan kaynakları süreçleri ile ilgili eğitim ve danışmanlık hizmetlerini de yürüttü. On binin üzerinde aday ile iş görüşmesi, dokuz yüze yakın kişinin ise kariyer danışmanlığını yürüttü.  Çeşitli kurumlarda, kurumsal analizler ve kurumsal performansın gelişim takibi ile ilgili projeleri hazırlayıp hayata geçirdi. MBA programını Maltepe üniversitesinde insan kaynakları yönetimi alanında tamamladı. Aynı zamanda stratejik planlama konusunda yetkilendirme aldı. Örgütlerin  kurumsal gelişmişlik düzeyini ölçülmesini sağlayacak  ilk ve tek endeks çalışmasını hazırladı. Stratejik ve bölgesel planların yaygınlaşması ve uygunluk kontrolleri ile ilgili çalışmalarda bulundu. Halen kurucu ortağı olduğu Momentum Bilgi Transferi şirketinde farklı bölgelerde, kurum ve kişilere; gelişimlerine katkı sağlayacağına inandığı eğitim/danışmanlık hizmetlerini, yeni yaklaşımlarla harmanlayarak, hazırlayıp sunmakta, endüstriyel tasarımlar ve işe iadeler ile ilgili bilirkişilik yapmaktadır. Türkiye’de rekabetçi ve güçlü kooperatifçiliğin gelişmesi ile Alman Kooperatifleri Konfederasyonunun ilgili bakanlıklarla olan projesinde tedarik, pazarlama ve stratejik planlama ile ilgili çalışmaları yürütmektedir.  Sosyal sorumluluk alanında, kırsalda kadının iş gücüne katılması, kobilerde stratejik planların yaygınlaştırılması ve sosyal girişimciliğin yaygınlaştırılması ile ilgili faaliyetleri yürütmektedir. “Kooperatiflerde  Tedarik ve Pazarlama” , Kooperatiflerde Stratejik Plan’a Giriş” adında iki yayını mevcuttur. EİM MEDAK temsilcisi, İKK kadın ve kadın girişimciler komisyon üyesidir. Evli ve iki çocuk annesidir

1

Bürke AYCAN – Uzman

bürkeHacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Ana Bilim Dalından mezun oldu. Türkiye Kızılay Derneğinde Organizasyon Metot ve Eğitim Uzman Yardımcısı olarak iş hayatına başladı 1 yıl sonra Eğitim Uzmanlığına terfi etti, Türkiye Kızılay Derneğindeki görevi sırasında Değişim Programı çerçevesinde A.B.D’ de Amerikan Kızılhaçının Washington D.C’ deki genel merkezinde ve Los Angeles ile San Francisco – Bay Area Şubelerinde eğitim ve insan kaynakları sistemleri ile ilgili olarak eş uzmanlarla çalışmalarda bulundu. Gene Kızılay’ daki görevi sırasında kurumun Yeniden Yapılanma ve Kadro Çalışmaları projelerinde aktif rol aldı. Yurt genelinde Kızılay personeline, üyelerine ve gönüllülerine Eğiticilerin Eğitimi, Stratejik Planlama, Proje Planlama başta olmak üzere eğitimler verdi. Eğiticilerin Eğitimi el kitabını hazırladı. Suriye Kızılayından gelen gönüllülere verdiği 3 grup Eğiticilerin Eğitimi ile uluslararası deneyimler yaşadı.

Daha sonra Türkiye Kızılay Derneğindeki görevinden ayrılarak BOTAŞ’ ta BTC Ham Petrol Boru Hattı Projesinde Eğitim Uzmanı olarak görev almaya başladı. Buradaki görevi süresince personelin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, belirlenen ihtiyaçlarına uygun eğitim programlarının, uygun öğretim metotları ile hazırlanması, uygulanması, izlenmesi, ölçme ve değerlendirilmesi gibi konularla ilgilendi.  Stratejik Planlama, Proje Planlama, Eğiticilerin Eğitimi, Etkili Konuşma ve Sunum Teknikleri, İletişim Becerileri konularında proje çerçevesinde çalışmalarda bulundu.

BOTAŞ’ taki görevinden ayrıldıktan sonra  kısa bir süre bağımsız eğitim danışmanlığı yaptı

Profesyonel eğitim danışmanlığı tecrübesinden sonra Absolute Eğitim ve Danışmanlık Merkezinin kurucularından biri olarak İnsan Kaynakları ve Genel Eğitimler Direktörü görevini üstlendi, aynı zamanda  Eğiticilerin Eğitimi, Proje Planlama, Stratejik Planlama, İnsan İlişkileri ve İletişim Becerileri, Beden Dili, Etkili Konuşma ve Sunum Teknikleri, Kurumsal Vatandaşlık, Takım Çalışması ve Ekip Ruhu, Yönetim ve Liderlik, Outdoor eğitim programlarında da merkez bünyesinde eğiticilik yapmaktadır.

Bütün bu görevlerinin yanı sıra Bürke Aycan kısa dönemli olarak Avrupa Birliği destekli Doğu Anadolu Kalkınma Programında proje planlama ve hibe uzmanı, Dünya Bankası, Tarım Reformu Uygulama Projesi, Çiftçi Örgütlerinin Kurumsal Kapasitelerinin Güçlendirilmesi projesinde Proje Planlama/Hazırlama Eğitim Uzmanı olarak görev yapmıştır, Düzey 2 Bölgeleri Kalkınma Programında Kişisel Gelişim Eğitim Uzmanı, UNDP Türkiye’nin İklim Değişikliğine Uyum Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesinde de proje planlama ve değerlendirme uzmanı olarak görev yapmıştır.

Bürke Aycan özellikle Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Avrupa Birliği ve Dünya Bankası destekli projelerin toplantı ve çalıştaylarında  moderatörlük (kolaylaştırıcılık) görevlerinde de bulunmaktadır.

Bürke Aycan’ın  “Kariyer.Net” dergisinde de çeşitli aralıklarla eğitim bilimi ve projecilik ile ilgili makaleleri yayınlanmaktadır. (www.burkeaycan.com)

Arzu GÖZEL – Uzman

“Toplumsal zenginleşmenin ve toplumsal sorunlara çözüm üretebilmenin en iyi yolu hiç şüphesiz kooperatifleşmeden geçmektedir.”

arzu1979 ‘da Almanya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladıktan sonra 1996 yılında Erciyes üniversitesi İİBF işletme bölümünden lisans diploması almaya hak kazandı. Öğrencilik yıllarında Kayseri Toyota bayisinde halkla ilişkiler departmanın da 2 yıl boyunca müşteri memnuniyetini araştırma ve iyileştirme çalışmaları yaptı. 2001 yılında Antalya’ya yerleşerek Profesyonel Hayatına başladıktan sonra 2004 ile 2007 yılları arasında Lojistik, Satış, Pazarlama ve Satın alma departmanlarını birbiriyle entegre olacak şekilde geliştirecek ve destekleyecek sistemler kurdu.2007 yılında İnsan kaynakları departmanını kurdu ve İnsan Kaynakları sistemlerini hayata geçirdi. Bu bağlamda İnsan Kaynakları tüm fonksiyonlarının prosedür ve yönetmeliklerinin hazırlanması ve tanıtılması, tüm İş tanımlarının ve iş analizlerinin sıfırdan hazırlanması, İnsan kaynakları bilgi sisteminin kurulması, Kurum çalışanların her birinin şirket maliyet ve verimlilik analizinin çıkarılması,  kaynak olarak kullanılmak üzere raporlanması, İnsan Kaynakları fonksiyonlarında kullanılmak üzere tüm kurum çalışanları için aksiyon planlarının ve scorecardların hazırlanması ve takip edilmesi, bu scorecardlar üzerinden performans yönetim sisteminin kullanılmaya başlanması, Departmanlar bazında Hedef takibi, raporlama ve değerlendirme yapılması çalışmalarını yürüttü. 2009 yılında eğitim ve danışmanlık firmasını kurarak kendi girişimcilik hikayesini yazmaya başladı. TOBB bünyesinde hem genç girişimciler, üye olan Arzu Gözel, 2012 yılında DGRV ile ekibine katılarak kooperatiflere Girişimcilik ve İnsan Kaynakları alanında eğitimler vermeye başladı. Arzu Gözel halen kurumlara, kuruluşlara ve örgütlere eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.

1

1

1

Hakan DÜZENLİ – Mali Müşavir & Serbest Denetçi

0Adana 1975 Doğumludur. İşletme ve Kamu Yönetimi çift daldan Mezundur. Çeşitli konularda Sertifika eğitimleri ve araştırmaları bulunmaktadır. Mesleki olarak; Oda komisyonlarında UFRS, EĞİTİM ve DENETİM komisyonlarında görev almıştır. Aynı zamanda Çeşitli kurum ve kuruluşlara danışmanlık yapmaktadır. İşletme ve Kamu Yönetimi dışında; İşletme – “Yalın Üretim” konusunda Yüksek Lisans Öğrenimi yapmıştır. Şu an hala Yönetim Danışmanlığı, Mevzuat, Denetim ve Eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.  Kuruluşların “Üst Yönetimlerine” yönelik; “Kurumsal Yönetişim”, “Operasyonel Risk Yönetimi” ve “Mali Yönetim” alt yapısının oluşturulması, danışmanlığı ve denetlenmesi, İç Denetimin doğru bir şekilde yöneltilmesi, Etkin bir “İç Kontrol Sistemi Ortamının” kurulması ve sürekli geliştirilmesi, Kuruluşların Hukuk Müşaviri ve Bağımsız Denetim Şirketi arasında sürekli bağlantı sağlayarak, Şirketlerin Yasa ve Mevzuatlara uygun bir şekilde yürütüldüğüne dair güvence verilmesi, ERP Bilgi Sistemleri ile Standart Raporlara dayalı etkin Yönetsel koordinasyonların sağlanması, Hızlı ve etkin karar alınmasına ilişkin ortam hazırlanması, Sağlıklı kararların alınabilmesi için etkin bilgilendirme sunumlarının yapılması, ihtiyaçlar doğrultusunda araştırmalar yapılması ve etkin danışmanlıklar sunulması ve optimizasyon faaliyetidir.