DGRV
  • ALMAN KOOPERATİFLERİ KONFEDERASYONU TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ

  • TEL: 0312 405 4168 - 69
  • FAKS: 0312 466 2118

DGRV TÜRKİYE Çalışmalarından Haberler

Kooperatifcilik eğitimi (Koop-EP.)

10-14 Nisan 2023 tarihleri arasında  Bursa'da düzenlenen Kooperatifçilik eğitimi Köy Koop. Merkez Birliği'nin organizasyonunda gerçekleştirildi. Bursa Köy Koop. Bölge Birliğinin ortaklarından 46 kooperatif temsilcisi eğitime katıldı. Eğitim Bursa Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün toplantı salonunda gerçekleştirildi. DGRV Türkiye ekibi olarak biz de TAKBİ projesi çerçevesinde kendilerine destek verdik.

Devamı...
  • 17.04.2023

Kooperatifçilik eğitimi (KOOP-EP) gerçekleştirildi.

Takbi Projesi kapsamında Köykoop ve Haykoop Merkez Birliklerinin ortaklaşa düzenlediği Kooperatifçilik Eğitim Programı kısa adıyla KOOP-EP 06-10.03.2023 tarihlerinde Antalya Kemer ilçesinde uygulandı.

1163 Sayılı Kooperatifler Kanunu'nda yapılan değişiklik doğrultusunda belirli şartları taşıyan kooperatif yönetim, denetim kurulları ve bunların yedekleri için zorunlu hale gelen 40 saatlik eğitim, Köykoop Merkez Birliği'nin eğitim saylayıcı olarak aldığı yetkiyle Haykoop Merkez Birliği ile birlikte organize edildi. DGRV Türkiye ekibi olarak bizler de Takbi Projesi kapsamında organizasyonun gerçekleşmesine destek verdik. 

Bundan sonraki eğitimler taleplere göre yerinde veya böyle bir organizasyon ile istenilen illerde gerçekleşecektir. Eğitim talepleri için lütfen ilgili merkez birliğiniz ile iletişime geçiniz. 

Devamı...
  • 14.03.2023

Proje Yürütme Kurulu Toplantısı Denizli’de yapıldı.

Proje Yürütme Kurulu Toplantısı Denizli’de yapıldı. Takbi projesi yürütme kurulunu 24-25 Nisan 2018 tarihlerinde Denizli’de gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Teşkilatlanma Daire Başkanı Lokman RAMAZANOĞLU, kooperatifler koordinatörü Mehmet Ali KORKMAZ, Almayan Federal Gıda Tarım Bakanlığı Nadine KOHNLE, Ankara Büyükelçiliği Tarım Ataşesi Peter BOHLEN, Projenin yürütü GFA firması yetkilisi Alexandra BURMANN, DGRV uluslararası başkanı Andreas Kappes, DGRV Bonn uzmanlarından Katharina RODHE, Takbi Proje Koordinatörü Ulrich MAERZ, DGRV Türkiye Temsilcisi İfkat GÜRKAN, DGRV Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Salahattin KUMLU, DGRV saha uzmanı Gürkan İLTUŞ, Haykoop Merkez Birliği Başkanı Ahmet ERTÜRK, Köykoop Merkez Birliği Başkanı Yakup YILDIZ, Balıkesir Haykoop Başkanı Faruk ÖZEN, yönetim kurulu üyesi Recep UZUNOĞLU, Köykoop Genel Müdürü Turgay SOLMAZ, Bursa Tarımkoop Başkanı Osman ÖZKAN, yönetim kurulu üyesi Süleyman YAVUZ ve Denizli Bölge Birliği Başkanı Mehmet VAROL ve personeli katıldı. 

2 gün süren etkinlik süresince Türkiye kooperatifçiliğinin gelişmesi için hazırlanan Türk – Alman Kooperatif Birliğileri İşbirliği Projesi değerlendirildi. Yapılan toplatılarda Takbi Projesi kapsamında yapılan çalışmalar değerlendirildi. Projenin başarısı ve önümüzdeki günlerde neler yapılması gerektiği konuşuldu. Proje bölgelerinden birisi olan Denizli Bölge Birliğine misafirperverliği için teşekkür ederiz. 

Devamı...
  • 07.03.2019