• ALMAN KOOPERATİFLERİ KONFEDERASYONU TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ

  • TEL: 0312 405 4168 - 69
  • FAKS: 0312 466 2118

12. Çalışma Grubu Toplantısı Ankara'da yapıldı.

TAKBİ Projesi Çalışma Gurubu 01.08.2018 Tarihinde Ankara'da toplandı. Projede şimdiye kadar yapılan konular değerlendirildi. Eylül yı içerisinde gerçekleşecek Proje Gidişat Kontrolü hakkında bilgi verildi. Bölge Birliklerine "İyi Yönetişim" konusunda yapılacak olan eğitim ve eğitime katılacak Alman Raiffeisen Rhein-Eifel Kooperatifi Genel Müdürü Dr. Alois Spolonskowski hakkında bilgilendirme yapıldı.

Almanya-Türkiye kooperatifciliği ve her iki ülkenin kanunları karşılaştırıldı. Benzeyen ve benzemeyen yönler üzerine görüşler alındı. Sunumu hazırlayan ve sunan Prof. Dr. Salahattin Kumlu özellikle Alman Kooperatif Denetim birliklerine dikkat çekti.

Balıkesir Bölge Birliği Başkanı Faruk Özen'in tavsiyesi ile gündeme daha önce alınan Kooperatiflerin Akreditasyonu konusnda hazırlanan "İyi Kooperatif Nasıl Olmalı?" adlı çalışma Uzman Gürkan İltuş tarafından katılımcılara aktarıldı. Akreditasyon kataloğunun hazırlıkları başlatıldı.

Öğleden sonraki oturumda ise Köy-Koop ve Hay-Koop Merkez Birliklerinin durum analizi çalışması yapıldı. Yapılan analiz sonrasında ortak sorunlar üzerine gidilecek yok haritası belirlendi. 

Toplantı sonrasında Migros ile yapılan KOOP-KART anlaşması sonrası geliştirilen kartlar bölge birliklerine dağıtıldı.